IPMA PMO Award

Kształtowanie kultury zarządzania projektami wymaga pasji, wizji, czasu i determinacji. Spiritus movens tych działań jest zazwyczaj Biuro Zarządzania Projektami (PMO).
Celem konkursu IPMA PMO Award jest promowanie szczególnych osiągnięć w przygotowywaniu organizacji do coraz sprawniejszej realizacji projektów i programów, docenienie wysiłków osób tworzących PMO oraz wymiana najlepszych praktyk.
Co podlega ocenie?
Spektrum osiągnięć PMO, które można zgłosić do konkursu jest z założenia nieograniczone. Co do zasady nie wyklucza się żadnych inicjatyw, które w ocenie organizacji aplikującej zasługują na to, aby się nimi pochwalić. Mogą one dotyczyć np. następujących obszarów:
- efektywność struktur organizacyjnych,
- metod i metodyk zarządzania projektami,
- rozwoju kompetencji zespołów projektowych,
- kształtowania struktury i kompetencji zespołu PMO,
- infrastrukturalnego wsparcia działań PMO (np. poprzez wdrożenia narzędzi IT),
- roli PMO we wdrażaniu strategii,
- zarządzania wiedzą.
Kto może aplikować?
Do konkursu IPMA PMO Award mogą aplikować dowolne organizacje, niezależnie od branży i wielkości, zarówno gospodarcze, jak instytucjonalne (np. rządowe i samorządowe, NGO).
Kamienie milowe konkursu
Proces konkursowy składa się z następujących etapów:
- Wysłanie aplikacji do Biura IPMA Polska
- Przekazanie informacji do broszury zestawiającej wszystkie aplikacje zgłoszone do konkursu. Broszura zawiera podstawowe dane o organizacji aplikującej i ogólna charakterystykę przedmiotowego osiągnięcia.
- Proces oceny Jury
-
Uroczyste wręczenie nagród podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach dorocznej Konferencji
IPMA Polska - Sesja panelowa przedstawicieli biur PMO drugiego dnia Konferencji, podczas której poszczególni aplikanci zaprezentują swoje osiągnięcia.
-
Wizyty studyjne w organizacjach laureatów dla przedstawicieli innych organizacji zarejestrowanych
w IPMA Polska
Harmonogram konkursu
- do 23 czerwca 2023 r. - zgłoszenie osiągnięcia poprzez przesłanie wypełnionego formularza oraz załączników drogą mailową na adres pmo@ipma.pl
- od 21 sierpnia do 25 sierpnia 2023 r. - spotkania wirtualne z Aplikantami
- 18 września 2023 r. - ogłoszenie finalistów konkursu
-
Ogłoszenie Laureatów podczas Gali organizowanej w ramach 26. Konferencji IPMA Polska w dniu
16 listopada 2023 r. - Prezentacja osiągnięć Laureatów drugiego dnia 26. Konferencji IPMA Polska w dniu 17 listopada 2023 r.
- Wizyty studyjne u Laureatów – organizacja wizyt przy współpracy z biurem IPMA Polska. Termin wizyt studyjnych między 1 grudnia 2023 r. a 30 czerwca 2024 r. Wizyta odbędzie się po warunkiem zebrania grupy zainteresowanych powyżej 10 osób.
Koszt udziału w konkursie
3 500 netto (+ 23% VAT), Członkom Instytucjonalnym przysługuje rabat w wysokości 20%