Polish PMO Award
Kształtowanie kultury zarządzania projektami wymaga pasji, wizji, czasu i determinacji. Spiritus movens tych działań jest zazwyczaj Biuro Zarządzania Projektami (PMO, Project Management Office).
Celem konkursu Polish PMO Award jest promowanie szczególnych osiągnięć w przygotowywaniu organizacji do coraz sprawniejszej realizacji projektów i programów, docenienie wysiłków osób tworzących PMO oraz wymiana najlepszych praktyk.
Osiągnięcia PMO do konkursu można zgłaszać do 28 czerwca 2024 roku, przesyłając wypełniony formularz na adres pmo@ipma.pl.
Co podlega ocenie?
Do konkursu Polish PMO Award można zgłaszać szeroki zakres osiągnięć biur zarządzania projektami, które zasługują na wyróżnienie. Każda inicjatywa, która w opinii organizacji aplikującej jest godna uwagi, może zostać zgłoszona do konkursu. Zakres osiągnięć jest bardzo szeroki, mogą one dotyczyć np. następujących obszarów:
- efektywność struktur organizacyjnych,
- metod i metodyk zarządzania projektami,
- rozwoju kompetencji zespołów projektowych,
- kształtowania struktury i kompetencji zespołu PMO,
- infrastrukturalnego wsparcia działań PMO (np. poprzez wdrożenia narzędzi IT),
- roli PMO we wdrażaniu strategii,
- zarządzania wiedzą.
Kto może aplikować?
Polish PMO Award to konkurs, w którym każda organizacja, bez względu na branżę czy wielkość, może aplikować i zaprezentować swoje osiągnięcia. Nie ma żadnych ograniczeń co do typu organizacji, ponieważ zarówno przedsiębiorstwa gospodarcze, jak i instytucje (takie jak instytucje rządowe i samorządowe oraz organizacje pozarządowe) mogą zgłosić osiągnięcie do konkursu.
Dzięki takiemu podejściu, konkurs staje się jeszcze bardziej wszechstronny i umożliwia porównanie różnych podejść do zarządzania projektami w różnych branżach i instytucjach.
Daty kluczowe
Etapy konkursu
Proces konkursowy składa się z następujących etapów:
- Wysłanie aplikacji do Biura IPMA Polska
- Przekazanie informacji do broszury zestawiającej wszystkie aplikacje zgłoszone do konkursu. Broszura zawiera podstawowe dane o organizacji aplikującej i ogólna charakterystykę przedmiotowego osiągnięcia.
- Proces oceny Jury
-
Uroczyste wręczenie nagród podczas uroczystej Gali organizowanej w ramach dorocznej Konferencji
IPMA Polska - Sesja panelowa przedstawicieli biur PMO drugiego dnia Konferencji, podczas której poszczególni aplikanci zaprezentują swoje osiągnięcia.
-
Wizyty studyjne w organizacjach laureatów dla przedstawicieli innych organizacji zarejestrowanych
w IPMA Polska
Harmonogram konkursu
- do 28 czerwca 2024 r. - zgłoszenie osiągnięcia poprzez przesłanie wypełnionego formularza oraz załączników drogą mailową na adres pmo@ipma.pl
- od 26 sierpnia do 30 sierpnia 2024 r. - spotkania wirtualne z Aplikantami
- 16 września 2024 r. - ogłoszenie finalistów konkursu
-
Ogłoszenie Laureatów podczas Gali organizowanej w ramach 27. Konferencji IPMA Polska w dniu
14 listopada 2024 r. - Prezentacja osiągnięć Laureatów drugiego dnia 27. Konferencji IPMA Polska w dniu 15 listopada 2024 r.
- Wizyty studyjne u Laureatów – organizacja wizyt przy współpracy z biurem IPMA Polska. Termin wizyt studyjnych między 1 grudnia 2024 r. a 30 czerwca 2025 r. Wizyta odbędzie się po warunkiem zebrania grupy zainteresowanych powyżej 10 osób.
Warunki udziału w konkursie
- Konkurs Polish PMO Award daje szansę na zgłoszenie różnorodnych osiągnięć biur zarządzania projektami, które wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami. W tym konkursie nie ma ograniczeń co do rodzaju inicjatywy, która może zostać zgłoszona, ponieważ każda inicjatywa, uważana przez organizację aplikującą za wartościową, może zostać poddana ocenie.
- Aplikację może zgłosić przedsiębiorstwo lub organizacja niezależnie od branży i wielkości, zarówno podmioty gospodarcze, jak i instytucjonalne, posiadające swoją siedzibę na terenie Polski.
- Udział w konkursie wiąże się z uiszczeniem opłaty w wysokości 3 500 netto (+ 23% VAT). Członkom Instytucjonalnym IPMA Polska przysługuje rabat w wysokości 20%. Opłata jest przeznaczona na pokrycie kosztów przygotowania i organizacji konkursu.
Korzyści z aplikacji
Wzięcie udziału w konkursie Polish PMO Award to nie tylko szansa na podzielenie się sukcesami biura zarządzania projektami i docenienie pracy zaangażowanych osób, ale także okazja do zwiększenia widoczności organizacji i promocji jej osiągnięć. Taka forma reklamy może wpłynąć na wzrost prestiżu firmy oraz pozytywnego wizerunku w środowisku branżowym. Zapewniają to następujące działania promocyjne
- Promocja Aplikantów podczas Konferencji IPMA Polska.
- Publikacja nazw Laureatów i wyróżnienia na stronie IPMA Polska.
- Opis osiągnięć Laureatów na stronie IPMA Polska oraz w oficjalnej broszurze konferencyjnej.
- Wysyłka informacji o Laureatach i zgłoszonych przez nich osiągnięciach w newsletterze IPMA Polska oraz promocja przez kanały społecznościowe Stowarzyszenia.